Elektroniczna Autoryzacja Podróży – co to jest eTA

Wyjazdy zagraniczne nigdy wcześniej nie były tak łatwe w zorganizowaniu jak współcześnie. Wystarczy paszport a także odrobina zaangażowania, by zobaczyć dużo krajów na różnych kontynentach. Jeżeli chodzi o niektóre państwa – formalności trzeba załatwić jeszcze przed odlotem. Na przykład wyjazd do Kanady wymaga autoryzacji wycieczki. Władze poniektórych krajów dopuszczają zakupić wizę dopiero na lotnisku.

E-wiza do Kanady

Będąc rezydentem Polski, nie trzeba posiadać wizy, aby podróżować do Kanady. Należy niemniej jednak pozyskać eTA do Kanady – nie jest to papierowa wiza, lecz elektroniczna autoryzacja Twojej wycieczki. Chodzi o to, że trzeba wypełnić aplikację na wyznaczonej witrynie internetowej oraz dostarczyć wniosek na wjazd na terytorium państwa. Po uzyskaniu eTA bez komplikacji wolno mieszkać w Kanadzie przez konkretny czas. Kanada e-wiza to platforma niewątpliwie łatwa w obsłudze, który nikomu nie przyniesie kłopotów. Internetowy morał próbuje z trudem kilka dolców. Pewnie wiele osób sądzi, że o wiele prościej byłoby kupić wizę na lotnisku. Warto jednak docenić, że dzięki automatyzacji systemu autoryzacja pobytu kosztuje faktycznie niedużo, a pełny proces trwa tylko parę minut.

Co jest niezbędne?

Aby wszystko poszło odpowiednio z planem, kandydat potrzebuje trzech rzeczy: paszportu, maila i dodatkowo możliwości wykonania opłaty drogą elektroniczną.

Zobacz także:
eta für kanada.