Jak najszybciej wyrobić eTA?

W czystej teorii, Kanada nie żąda wiz od mieszkańców Rzeczypospolitej już od marca – 2008 r. Uchwałę o przyjeździe do kraju i długości przebywania podejmuje urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

Praktycznie, dostając się do Kanady drogą lotniczą winniśmy posiadać ważną eTA, czyli elektroniczną awizację podróży. To taki swoisty gatunek dowodu, który technicznie biorąc rzecz nie jest wizą, ale spełnia pokrewną funkcję.

Jak zdobyć wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczające jest przejść na stronę portalu ambasady kanadyjskiej i dodać słuszny wniosek. Rzecz jasna, jest on przystępny w dwóch językach – francuskim i angielskim, bo to właśnie one są obowiązujące na terenie Kanady. Następnie, wystarczające jest zapłacić relatywnie nieznaczną zapłatę, inaczej siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, zostanie ustalona decyzja, co do przyznania eTA. Aktualna jest od razu i nie ma potrzeby jej drukowania.

Jeśli jednak zastanawiamy się jak wypełnić wniosek o eTA Kanada, najlepiej będzie powierzyć to zadanie specjalistom. Egzystują agencje pośrednictwa wizowego, które mogą nas wyręczyć w zdobyciu wymaganych dokumentów. To słuszne rozwiązanie na rzecz tych, którzy nie znają na tyle poprawnie języka francuskiego lub angielskiego, ażeby pewnie kompletować niezbędny formularz. Multum osób zastanawia się nad eTA Kanada, jak sfinalizować wniosek, jakkolwiek nie jest to trudne zadanie, jeśli zna się języki. Wniosek kreuje się online, bez wychodzenia z domu. Jest to niesłychanie komfortowe wyjście. Kontakt z fachowcami pomoże w rozjaśnieniu wszelkich obiekcji i niedopowiedzeń.

W jaki sposób funkcjonuje eTA?

Awizacja elektroniczna jest ważna przez 5 lat od czasu przekazania bądź do końca ważności paszportu, do którego została przypisana.

Można przebywać z jej pomocą w celach krajoznawczych bądź w tranzycie. Na tym rodzaju uznania wolno spędzać czas w Kanadzie maksymalnie sześć miesięcy. Jeżeli potrzebujemy więcej czasu, to pożądane jest specjalne zezwolenie od właściwych urzędników.

Trzeba również zaznaczyć, iż dostając się do Kanady morską drogą względnie lądową, eTA nie jest wymagana.

Czytaj także:

canada visa apply online