Wiza do USA vs. autoryzacja pobytu w Kanadzie

Ameryka Północna to dla wielu Europejczyków bardzo interesujące miejsce. Ze względu na dzielący ten ląd dystans od Europy, do tej pory nieliczni mogli pozwolić sobie na taką wyprawę. W dzisiejszych czasach jednak ceny biletów lotniczych są coraz mniejsze, zatem podróżowanie staje się zdecydowanie bardziej przystępne. Przed podróżą trzeba jednak załatwić formalności administracyjne.

Wiza do USA

Jeśli obywatel Polski planuje podróż do USA, musi w pierwszej kolejności starać się o wizę. Zagadnienia wizowe są nieco dyskusyjne i od dawna powodują wśród ludzi sporo emocji, nie za każdym razem pozytywnych. Są zarówno sympatycy, jak i przeciwnicy wiz. Wiele osób wskazuje, że jeśli Polacy zachowywali się odpowiedzialnie i terminowo opuszczali USA przed upływem ważności swojego zezwolenia na pobyt w tym samym miejscu, wizy zdołałyby zostać zniesione. Z powodu niedoboru zaufania do Polaków, jednak wizy do USA są obowiązkowe i na ten moment nie zanosi się na zmianę tego prawa. Jeśli komuś przeszkadza postępowanie ubiegania się o wizę i ktoś obawia się rozmowy z konsulem, to wyjściem może być podróż do innego państwa Ameryki Północnej. Mowa oczywiście o Kanadzie!

eTA do Kanady

Wspaniała Kanada, tak ładna i różnorodna pod rozlicznymi względami, zaprasza i kusi podróżników przepięknymi krajobrazami, dziką naturą i podmuchem nowoczesności. E-wiza do Kanady to coś innego niż standardowa wiza, o którą trzeba się ubiegać. Kanada e-wiza to po prostu elektroniczna autoryzacja swojego pobytu w Kanadzie, całość odbywa się na oddanej do tego witrynie online. Proces jest bardzo nieskomplikowany i intuicyjny. eTA kanadyjska nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Należy przygotować sobie paszport, maila i możliwość opłacenia eTA. Najczęściej wniosek jest rozpatrywany w przeciągu paru minut. W pojedynczych sytuacjach trzeba poczekać trochę dłużej bądź nawet przesłać uzupełniające dokumenty. Są to jednak zdarzenia bardzo sporadyczne. Po takiej porcji informacji należy po prostu rozpocząć planowanie wycieczki.

Więcej informacji:
visum Kanada.