Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, podobnie jak pozostałe mechanizmy są w stanie się zepsuć, każda część z której, zamek jest zbudowany, zależy od pobliskiego fragmentu.

Przyczyny awarii zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zablokowanie się zapadek wskutek włożenia do zamka niepoprawnego klucza albo klucza z uszkodzonymi ząbkami. Klucz, wbrew powszechnej opinii, dość łatwo jest uszkodzić – wystarczy niewłaściwie go używać, jak na przykład otwierać nim kapsle z butelek czy też dopełniać nim odkręcania śrub. Uszkodzony w taki sposób klucz nadzwyczaj łatwo zablokuje zamek, a nawet utknie w nim permanentne. Taki wariant uszkodzenia jest nadzwyczaj poważny i jeśli chcemy by usterka została usunięta konieczne jest wezwać ślusarza, który oszacuje skalę problemu, i naprawi bądź wymieni zamek. Ślusarz zajmuje się również oczyszczeniem zamka, a także jego konserwacją. Te działania mają na celu płynną pracę zapadek a także lepsze działanie całego mechanizmu.

Podobnie częstą przyczyną zablokowania zamka w drzwiach jest złamanie się klucza w trakcie próby ich otwierania. Ta stresująca okoliczność pociąga za sobą dodatkowe wydatki – poza usunięciem fragmentu klucza i odbezpieczenia zamka za pośrednictwem ślusarza, istnieje konieczność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w warsztatach ślusarskich bądź małych lokalach usługowych prowadzących między innymi sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na podstawie wzoru podstawowego klucza czy też wkładki zamka. Jeśli jest to zamek typu YALE, problem jest łatwy do rozwiązania, aczkolwiek z zamkiem „Gerda” może pojawić się trudność. W sytuacji zepsucia zamka antywłamaniowego lepiej wymienić go na kolejny.

W każdej miejscowości wyszukamy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są pełną dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy warsztaty ślusarskie są Katowice – metropolia województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie jedynie produkowanie duplikatów – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi domowych, jak i samochodowych, naprawa zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do mieszkań i do samochodów, oczyszczanie oraz konserwacja zamków i sporo innych prac.

Usługi ślusarskie są bardzo doceniane – bez tego profesjonalisty żaden zamek nie będzie działał odpowiednio.

Zobacz także:
dorabianie kluczy katowice