Sri Lanka stolica:

Sri Lanka owo państwo , które leży na niewielkiej wyspie Cejlon. Należy ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego kraju jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Stan rezydentów powyższego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach minionej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Ten kraj ma dużo do zaprezentowania podróżującym. Ładne pensjonaty, wyborne rarytasy i co najwyższe to ogrom destynacji do oglądania. Mająca duże zainteresowanie jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Wielce ciekawa budowla, jaką warto odwiedzać podczas zachodu słońca, kiedy tutejsi obywatele, przyodziani w białe szaty przybywają z bębenkami, i grają kiedy posąg Buddy jest uwidoczniany.

Dodatkową którą mamy kopalnia szafirów. Na Sri lance istnieje wiele kopalni, dlatego że miejscowi tubylcy wyszukują kamieni szlachetnych, niepatrząc na ryzyko, które czyha na nich na każdym kroku. Rozrywka dla wędrowców, którzy miłują mały dreszczyk adrenaliny na skórze.
Kolejna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Która wizerunkiem zbliżona do Safari na kontynencie Afrykańskim. Mozliwe jest tutaj ujrzeć krokodyle, słonie, ptaki i inne roślinożerne zwierzęta. Pokusa jest tutaj dla osób, które lubią podróże egzotyczne i zwierzęta.

Dla entuzjastów zwierząt warty uwagi do odwiedzenia jest także „sierociniec dla słoni”. Podczas gdy ta nazwa wskazuje, trafiają tam słoniątka, jakie pozostały osierocone przez rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z niewoli takiej jaka jest w cyrku. Jest tam kilkadziesiąt słoniowatych. Na co dzień odbywają wędrówki przez sąsiednie wioski, Mieszkają na wolności, i to pewnie sprawia najogromniejsze wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Żeby odwiedzać Sri lankę, trzeba wpierw odbyć poprawne szczepienia takie jak:

– Zapalenie mózgu zwanym „Japońskim”
– Dur brzuszny
– Wirusowe zapalenie wątroby A i B
– Odra/Tężec/Różyczka/Błonica/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Ponadto wykonuje się także szczepienie przeciwko żółtej gorączce, wprawdzie w tych stronach ona nie występuje, lecz wymagana jest w specyfikacji. Należy pamiętać również o w pełni zaopatrzonej apteczce, która jest wymagana przy każdym wyruszeniu za granicę.

Zobacz również:

e visa Sri lanka