W grupie krajów, które warto odwiedzić w celach turystycznych znajduje się Wietnam. To kraj posiadający więcej niż dziewięćdziesiąt milionów obywateli. Jest 15 krajem na Ziemii pod względem populacji. Wietnam jest państwem leżącym w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem i Kambodżą. Kraj ten jest niedużo większy od Polski.

Warto wiedzieć jakie ciekawostki kryje w sobie Wietnam. Pierwsza z nich to fakt, że znajduje się w tym miejscu duża ilość motorów. Większość rodzin posiada ich po parę sztuk. W środku dnia w aglomeracjach jest bardzo spokojnie, dlatego że po obiedzie obywatele Wietnamu posiadają w rytuale ucinać sobie drzemkę.

Gdy udamy się do Wietnamu, to nie bądźmy zaskoczeni, podczas gdy tamtejsi mieszkańcy będą nas wypytywać o wiek, stan cywilny i również obywatelstwo. Jako że są to rutynowe pytania zadawane cudzoziemcom. Turyści, jak i wszyscy pozostali mogą w wietnamskich restauracji napić się mrożonej herbaty serwowanej nieodpłatnie.

Do innych nowinek należy to, iż 3/4 Wietnamczyków ma takie samo nazwisko, które jest również imieniem. Gdy patrzaliśmy na produkcje filmowe o Wietnamie nie uszło napewno naszej uwadze fakt, że jest w tym miejscu sporo zwierząt. Obecność dzikich zwierząt, to jeden z powodów, dla których turyści przylatują do owego azjatyckiego kraju. Napotkać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, ospałe, nosorożce, węże i jeszcze sporo innych zwierząt.

Wietnam, to także miejsce słynące ze okazałych pałaców a także świątyń. To państwo dla nas egzotyczne i dlatego nie wiadomo czego się spodziewać. Uprzednio, gdy myśleliśmy o tym kraju, to na myśl napływa nam jedno powiązanie – Wietnam wojna. Dzisiaj już w ten sposób nie kojarzymy tego odległego od Polski kraju.

Ci którzy wcześniej byli w tym kraju potwierdzają, iż można się w nim zakochać. Po pierwsze jest to nadzwyczaj rozciągnięty kraj. Powierzchnia Wietnamu obejmuje więcej niż trzysta trzydzieści kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na pięćdziesiąt osiem prowincji. Wietnam jest krajem w sporej mierze rolnym. Praktykuje się tutaj nie tylko ryż, ale również herbatę, tytoń, ananasy, i dodatkowo kawę. Jest to drugie państwo na świecie zaraz po Brazylii w branży uprawy kawy.

Dowiedz się więcej:
visa to vietnam .